Petr Pilný

Nerozumíte počítačům? Já občas také ne...

OriTas v sekci download

Dneska jen krátce – v sekci Download je finální verze „loňského“ OriTasu 3.19.0.136. Dostupný je jako update – stačí stáhnout soubor a zkopírovat do složky OriTasu. Dokud se nezmění něco v adresářové struktuře, budu vydávat updaty takto (menší soubory, méně místa na webu). Ušetřené místo zabrala nová databáze pro vyvíjené AI mapy. ZIP má 46MB, po rozbalení je to pak 100+MB textu. Pokud chcete pokusovat, můžete – databáze se otevírá v příslušné sekci OriTasu.

Pokud půjde vše jak má, bude v příští revizi (vydání 2023) zahrnuta jako základní součást a OriTas se tak slušně „nafoukne“. V rámci úklidu postupně integruji do OriTasu i potřebné knihovny a sekce Download se tak smrskne na jeden velký soubor a případné updaty/beta verze. Na tom začnu pracovat zhruba v únoru – tak se nelekněte, vše zůstane na webu, jen to budete muset případně stahovat jako jeden velký soubor. Výhoda je, že updaty budou naopak mnohem menší.

Doufám, že vstup do aktuálního roku se vám vydařil a vydaří se i celý rok!

P.S.: Novinek je v poslední verzi hodně, především v Extras + nějaké snad finální opravy chybek v UI. Tak doufám, že vše pojede jak má, žádné stížnosti nebyly a to byla tahle verze uvolněna do testování už v prosinci.

OriTas v sekci download
Přesunout se na začátek