Petr Pilný

Nerozumíte počítačům? Já občas také ne...

OriTas v roce 2022 a 2023

Včera jsem se vrátil k textu, který zde vzniknul zhruba před rokem a je tedy na čase se podívat, co bylo při vývoji OriTasu splněno a co se v něm chystá.

Ohlédnutí za rokem 2022 a náhled o kousek dál

Je to skoro nečekané, ale do OriTasu se podařilo dostat vše naplánované. AI maps se skutečně dokáží aktivovat už při spouštění OriTasu (načítaná databáze má 114 MB, zhruba milión záznamů) a zhruba po deseti vteřinách jsou připravené k vyhodnocení dat z otevíraných projektů, které je okamžité. Stále jsme ve fázi „beta“, ale asi bude vše fungovat, jak má. Zde bych rád dodělal drobnosti, aby mohlo být vše vydáno v kompletním balíčku. Napadla mne ještě jedna modifikace vyhodnocení, tak ji v průběhu roku zkusím otestovat a uvidíme, zda bude prospěšná.

Nemálo práce bylo odvedeno na výpočtech spojených s digitalizací kapky, u kterých se blížíme do finální verze. Došlo i na základní odladění parametrů pro výpočet, exporty dat a vše vypadá funkční. Tady si myslím, že se už nic většího dít nebude.

Co ale nevyšlo – to je vydání byť jediné veřejné „beta“ verze (jinak vyšly 3 neveřejné). Zdá se, že po dlouhé době bude přeskočena jedna revize programu, která zůstala jen pro interní účely. Pro zjednodušení se také změnilo číslování verzí – z 3.19 se poskočilo na 3.22, druhá číslovka bude od aktuální verze značit rok. Proto bude jedním z prvních úkolů (první kvartál) vydání verze 3.23.0.138.

Stále bych rád vydal ucelený text o OriTasu, metodách, vyhodnocení komplikovaných procesů, nicméně rozsahem to bude obrovská práce a nejsem si jist, zda to nebude takovým finálním krokem a zakončením celého projektu (už je to tu zase – zhruba desátý plán na ukončení vývoje 🙂 ). Uvidíme, co nám tenhle rok přinese – doufejme, že dostatek zdraví a sil, ať si ho můžeme udělat co nejlepším!

OriTas v roce 2022 a 2023

Napsat komentář

Přesunout se na začátek