Petr Pilný

Nerozumíte počítačům? Já občas také ne...

eWeLink Web po roce

Po delší době jsem se přihlásil na eWeLink Web – potřeboval jsem po roce prodloužit předplatné CASTu, na který jsem si zvykl. Nejsem zrovna velkým „sledovačem“ novinek a tak jsem byl překvapený, kam se to za tu dobu posunulo.

Nový eWeLink Web (vlevo).

Pokud se podíváte do staršího článku (a nebo na úplný začátek), na první pohled uvidíte vzhledově odlišný web, ale to z mého pohledu podstatné se událo na pozadí. Pokud to zjednoduším, lze na webu dělat už velkou část věcí, pro které jinak člověk musel do aplikace. Nejvíce je to znát ve chvíli, kdy potřebuje přidat větší množství zařízení a třeba i scén.

Na webu je nově možné zařízení přejmenovávat, třídit, zobrazovat historická data (a samozřejmě je i ovládat). Navíc přibyla možnost data stahovat ve formátu snadno zpracovatelném dál.

Zobrazení historických dat, snadná úprava zařízení a možnost stahovat přímo z webu.

CAST nyní umožňuje snadné srovnání dlaždic a je výrazně rychlejší při přecházení mezi místnostmi. To byla jeho velká nevýhoda – kdy se po přechodu do jiné místnosti před úplným načtením všech dlaždic zobrazilo i kus obsahu té předchozí.

Z pohledu praktického užívání se zlepšilo párování produktů. Řešíme méně problémů a třeba párování starých kamer byl z mého pohledu horor (ač jsem zjistil, že za část ho mohlo to, že jsem měl pomalý telefon – nicméně nikde není uvedeno, že by na párování pomocí zvuku bylo třeba 8 jader). Bohužel ještě nejde spustit přidání nového zařízení z webu (třeba Zigbee drobností na bránu).

Scény jsou nyní přehlednější, jejich úprava snadná.

Abych nebyl jen pozitivní, stále jsou na druhé koleji zařízení, která jsou dělaná pro eWeLink aplikaci, ale nejsou od Sonoff – třeba SmartWise. Používám tedy od nich jen senzor kouře, který mi v případě zaznamenání vypne většinu spotřebičů na chatě, ale scénu musím nastavit z telefonu. Druhou muškou, na kterou jsem narazil, je že původní verze venkovní kamery se po čase odpojí a nepřipojí zpět (zhruba 3 týdny), nová revize to již nedělá.

SmartWise spínač je i díky dobře udělané krabičce super, vypínače ve verzi s jen fázovým vodičem snadno nainstalujete i v našich podmínkách a v nabídce roste i počet zásuvek se sledováním spotřeby, některé z nich mají i velké množství funkcí navíc.

Celkově vzato je ale posun velmi výrazný a za uvedenou cenu 10 dolarů za rok je to super už jen z důvodu CASTu. A pokud bych to zobecnil – v nabídce se za ten rok objevilo hodně novinek a třeba nové verze spínačů a vypínačů stojí za to.

Produkty nejen od Sonoff najdete na www.chytrobot.cz.

Přesunout se na začátek