Petr Pilný

Nerozumíte počítačům? Já občas také ne...

Staré novinky 2015

30.12.2015 – OriTas 3.9.0.37

Je v sekci download. Tohle je asi opravdu poslední letošní novinka a „malý dárek“ do dalšího roku.

29.12.2015 – OriTas 3.9.0.37

Je prvním, na kterém jsem udělal „ostré“ testy mapování. Výsledky (poměrně dobré) naleznete v novém článku (kapitola 10b).

27.12.2015 – OriTas 3.9.0.35-36

Je v testování, začal jsem pracovat na cube mappingu, tak opět interní build. Vznikla nová sekce v nastavení, nová stránka výsledků, mapování nyní vypisuje výsledky do paměti místo na disk (došlo ke zrychlení), změnil jsem u něj nějaká nastavení a je možné také spustit mapování na celý projekt. Z dalších změn jsem přidal automatické nastavení genetických algoritmů podle dků kinetiky – respektive zamknutí aktivační energie do úzkého rozsahu. Na webu jsem zaktualizoval sekci historie verzí.

21.12.2015 – OriTas 3.9.0.34

Je v testování, vrátil se 3D graf pro výsledky kombinované kinetické analýzy, který byl původně v OriTasu 2014.

21.12.2015 – Nový projekt

Tak a ještě jedna novinka – přidal jsem ukázkový projekt, zkopíroval jsem původní web byn.wz.cz do menu pod položku OriTas ENG a poupravil ještě pár informací.

18.12.2015 – Nové články

Ještě jedna novinka v sekci seminární práce – přidána druhá polovina šesté kapitoly s alespoň trochou teorie o genetice a kombinované kinetické analýze a také s ukázkou vyhodnocení kombinované kinetické analýzy pro simulovaná i reálná data včetně dekonvoluce. Více info přímo v článku.

18.12.2015 – Aktualizace článku o Cube mappingu (part 1)

Nakonec jsem se před koncem roku prokousal seznamem skenů, který jsem si chtěl udělat (desítky hodin výpočetního času jsou mi svědkem 🙂 ). A výsledek je „pár řádků navíc“ v článku a také finální myšlenka, jak tyhle pokusy dostat po novém roce do použitelné podoby. Tak snad to vyjde!

Všem přeji příjemné prožití Vánoc a poklidný vstup do dalšího roku. Díky.

4.12.2015 – OriTas 3.9.0.31

Je další neveřejnou verzí. Momentálně ladím délku výpočtu při mapování a jeho přesnost. ve vezi 29 se počítalo mapování pro 100 hodnot ve třech parametrech (E, lnA, n), tedy celkem milión výpočtů. Celkový čas byl při využití jednoho jádra (nevím, zda půjde paralelizovat) v desítkách minut na jedno skenování. Verze 30 přinesla zjemnění intervalu na 250 bodů spojené s ekvivalentním navýšením doby výpočtu (15,625 mil. operací, v řádu hodin). Verze 31 je další v řadě, tentokrát přinesla další úpravu dělení os (na 1000 bodů), zároveň ale přidala parametr na přeskakování určitého procenta operací. Došlo také k drobné optimalizaci výpisu výsledků. Od verze 32 budou parametry i nastavitelné z konzole (předpokládám, že verze 32 tu bude během několikka dnů).

27.11.2015 – OriTas 3.9.0.30

Je v interním testování, posun o jedno místo na druhé číslici znamená přidání nové metody, v tomto případě se jedná o odemknutí cube mappingu. Došlo také na změny jeho nastavení a přesnosti (bohužel prozatím na úkor doby výpočtu). Teď mne čeká asi docela dlouhé testování a uvidíme, jestli z toho něco bude. Návod na vyhodnocení výsledků poté přidám na web, nicméně zatím je třeba využívat excel, OriTas umí pouze skenovat zadanou oblast a uložit vybrané výsledky. Tahle verze zůstane pouze „interní“ – tedy alespoň informativně, aby bylo vidět, že se tady něco děje a projekt nespí… Pokud vše vyjde, tak se s tím podělím i v další kapitole v sekci Kinetická analýza. 

11.11.2015 – OriTas 3.8.4.29

Je v sekci download. Dodělány nějaké příkazy (prozatím nepodstatné) a aktivována licence pro rok 2016. Na update máte čas do konce ledna 2016, kdy předchozí verze přestanou fungovat.

15.10.2015 – Informace o webu

Už delší dobu tu nebyla žádná informace o webu, tedy několik čísel o návštěvnosti a tak podobně. Kompletní informace budou dostupné po 31.12.2015. Zatím tedy pro období 1.1.2015-14.10.2015.
1991 návštěv, 3461 zobrazených stránek
-nejnavštěvovanější sekce – Kinetická analýza termoanalytických dat (konkrétně úvodní text Sklo, dále z(a), y(a) funkce) + sekce Seminární práce
-prohlížeče – Google Chrome 46%, Internet Explorer 34%, Firefox 9% a další…
-operační systém – Windows 54%, MacOS 34%, Linux 4% a další…
Informace o OriTasu
-od začátku roku 162 stažení (mimochodem dle reportů by bylo dobré aktualizovat staré verez, stejně na to dojde s koncem roku, kdy jim končí licence, o vydání nové verze na další rok budu informovat)
-od března OriTas zaslal celkem 577 hlášení.

14.10.2015 – OriTas

OriTas se zase dal do pohybu, v posledních dnech jsem se vrhl na scriptování, snad bude první ukázka brzo na webu, předpokládám, že by mohla být už v další veřejné verzi, která navíc bude hned ta následující v pořadí (tedy 3.8.4.28).

12.10.2015 – Aktualizace OriTasu

Po delší době aktualizovaná verze OriTasu, opravy dvou drobných chyb a naplnění Buglistu. Bude co opravovat, především pro sekci ISO dat, sekce NEIZO je zdá se poměrně stabilní a bez větších chyb. Stahujte v sekci download – build 102, 3.8.4.27.

28.8.2015 – Bug list

Seznam chybějících věcí v OriTas se pomalu vyprazdňuje a tak je čas položit různé otázky:
-zda vám v OriTasu něco chybí nebo zda by mělo být něco jinak atp.
-jestli je zájem o scriptování (tak jak je navrženo v Console)
-jestli je zájem o nějaké nové metody vyhodnocení (samozřejmě včetně jejich návrhu)
-jestli by měl být vylepšen DataEditor (třeba o automatické rozpoznání formátu souboru, počtu sloupců atp.)
-…
Nyní budou změny přicházet o něco pomaleji, ale vývoj určitě neusne, naopak mám pár zajímavých nápadů (jako Cube mapping), které bych rád zrealizoval během následujícího zhruba roku.

Tak v případě nápadů pište na email :-).

21.8.2015 – Faktury

V posledních dnech jsem si pohrál i se softwarem Faktury, naučil se spoustu novinek (viz jeho sekce) a pomalu se blíží první finální verzi (ačkoli je používaný už od verze 0.3, nyní 0.9). Láká mne zkusit i připojení k databázi OXID Eshop a její přímá editace, ale na to budu muset ještě hodně studovat a zkoušet, stačil by mi přístup do aktualizace skladu a pokud bych si ještě mohl editovat/vytvářet nové položky, bylo by to „dokonalé“.

20.8.2015 – V rámci hesla kdo si hraje…

Nový článek v sekci Kinetická analýza, který se zabývá rozložením řešení při vyhodnocení kinetiky krystalizace.

11.8.2015 – OriTas 2016 3.8.4.23

Je v sekci download, z novinek: opravy několika chyb z buglistu + testovací podpora UNICODE souborů pro načtení do DataEditoru. Stahujte v sekci Download :-). Tato verze také obsahuje překlad do češtiny, prozatím lze přepnout jazyk pouze pomocí příkazu v konzoli, použijte příkaz lang_cze pro češtinu a lang_en pro angličtinu.

30.7.2015 – OriTas 2016 3.8.3.21

Je na světě, v sekci download ho prozatím nenajdete, ale proběhla řada drobných oprav a změn v uživatelském prostředí pro lepší a pohodlnější ovládání (například vrácení tlačítka pro vstup do nastavení po načtení projektu, úprava vzhledu okna s nápovědou…). Dále byla přidána informace pro „první“ spuštění, i přesto doporučuji využít příslušné články přímo na webu. Z chyb byla opravena #00006 – paramatry modelů při načtení IZO dat, #00009 – velikost obrázků. Příští týden budou opravy pokračovat a předpokládám i nějakou další veřejnou verzi.

27.7.2015 – Návod

V sekci Podrobný návod jsem přidal novou kapitolu – Instalace, Příprava dat. Je velmi důležitá a podstatná pro správnou funkci programu.

21.7.2015 – Po dovolené

Tak máme po dovolené, na které jsem si udělal radost drobným projektem – chtěl bych zkusit napsat jednoduchý „interpreter“ jazyka Basic, pro začátek na PC, pak bych rád (pokud to půjde) zamířil i na telefon. Aktuálně si hraju na telefonu s Phone Basic (WP8.1) a je to docela praktické, jen mi tam chybí spousta „maličkostí“. Tak uvidíme.

4.7.2015 – Dovolená

Před dovolenou poslední novinky, tentokráte bez OriTasu, ale i na něm se ještě něco chystá: konkrétně bych rád dodělal alespoň trochu minule zmíněné ovládání příkazy a také chci vyzkoušet jednu novinku. Aktualizace proběhla v balíkuz Faktury, kteý prošel opravou několika chyb a také doplněním drobných funkcí. Toť pro dnešek vše :-).

24.6.2015 – V sekci podrobný návod OriTas 2016

Do článku OriTas 2016 Console jsem přidal pár ukázkových příkazů. Určitě dojde i na „BAT“ soubory, které provedou předem připravenou sadu operací, od otevření projektu a nastavení analýzy přes jeho vyhodnocení až po uložení dat a grafů (případně i projektu). Tahle ukázka slouží prozatím čistě „orientačně“, je vůbec otázkou, zda o tuto funkci bude zájem. Na druhé straně váhy stojí značné usnadnění pravidelných vyhodnocení a opakovaných nastavení. Tak dnes spíše pro zamyšlení :-), ale v další verzi už bude nějaká „ochutnávka“. Pokud by to celé bylo dodělané do konce, dal by se pak OriTas používat celý z „příkazového řádku“.
AKTUALIZACE: Nyní je dostupný předběžný seznam příkazů, případně alespoň seznam kategorií. Můžete si tak udělat představu o tom, co vše by šlo ovládat.

17.6.2015 – Včera byla na stránky přidána nová sekce

Podrobný návod OriTas 2016. V ní bude vytvořen pro každou „obrazovku“ OriTasu podrobný návod, ve kterém se můžete seznámit s funkcemi jednotlivých nastavení, tlačítek… K tomu jsou přidány i podrobnější informace o jednotlivých nastaveních (regiony), časem snad přidám i další ještě podrobnější informace. Pro začátek je zde 10 článků především z části nastavení (ty jsou asi nejpodstatnější), celkově jich bude okolo 50, takže to asi chvíli potrvá.

16.6.2015 – Download

V sekci download je ke stažení build 93, tedy slíbená verze 3.8.2.20. Změny viz předchozí novinka.

9.6.2015 – Chyba v OriTasu – následky

Po včerejší krátké informaci se dneska podíváme na zmíněný problém a jeho následky, dále na zajímavé „zjištění“ ohledně přesnosti výpočtů a také na seznam novinek v další verzi. Chyba, která byla nalezena, se objevovala pouze při simulaích modelu SB(m,n), kdy díky příliš velkému kroku při integraci plochy mohlo (a také docházelo) k občasnému přeskočení některých bodů. Výsledkem byla větší než požadovaná plocha (vypadalo to na zhruba 15%). Po opravě chyby jsme věnovali dost času zkoušení různých velikostí kroku integrace, to vedlo ke zvýšení přesnosti oproti původnímu TASu, ze kterého je tato jediná část převzatá. Zkoušel jsem i zvýšit přesnost výpočtu z 16 na 24 míst a i tato změna měla vliv na výslednou simulaci.
Problém ale nastal, když jsem přesnost zvýšil i u Genetických algoritmů. Dle předpokladů je práce s čísly o délce 24 platných číslic náročnější, ale zatím co u běžné simulace se toto „zdržení“ prakticky neprojeví, u GA to znamenalo odhadem 10x-20x pomalejší běh. U GA tedy zůstaneme na přesnosti 16 míst, vliv na výslednou simulaci je zanedbatelný – rozdíl v ploše pod 0,2%).
Závěrem novinky v aktuální verzi 3.8.2.20: 32bit dílka genu, optimalizace výpočtu R u GA, odstranění přebytečných částí UI, změna některých defaultních nastavení, změna UI ve výsledcích, kompletní překopání UI celého programu, nové navigační menu, kompletní test simulace, oprava prvního bodu simulace u SB(m,n), zvýšení rychlosti GA (až o 50%, prozatím v testování, je možné aktivovat v nastavení GA), oprava zpomalení programu při dlouhém běhu (výpis do konzole) a také zmíněná oprava plochy při simulaci SB(m,n).

8.6.2015 – Critical error v OriTasu

V OriTasu se našla relativně významná chyba v modulu simulace, konkrétně v simulaci modelu SB(m,n). Simulovaná křivka měla větší plochu než požadovanou. Chyba bude opravena v následující verzi, nejspíše už dříve formou nějaké preview verze. Jen musím dokončit úpravy uživatelského prostředí a základní testy.

1.6.2015 – Novinky

Za poslední měsíc tu nebylo moc novinek, ale to neznamená, že se nic neděje :-). Kromě absolvovaného KalSemu (prezentace bude doplněna ASAP) jsem se věnoval zvýšení přesnosti kinetické analýzy pomocí genetických algoritmů. Našel jsem dvě slabší místa – první je délka genu v bitech, která určuje počet dílků/možných hodnot jednotlivývh parametrů (energie, lnA, n). Aktuální nastavení je 4/8/12 bitů, tedy 2^4 až 2^12 hodnot. V současném testovacím sestavení mám k dispozici 2^32 (32bitů), celý gen tak dosáhl 96bitů a počet hodnot je více než dostatečný. Naopak může nyní docházet k problémům v případě malého rozsahu oblasti hledání – například pokud „zamknu“ hodnotu aktivační energie na +/- 5kJ, není dobré dělit 10kJ rozsah na 4 miliardy hodnot.
Druhý problém je výpočet hodnoty R. Tato funkce je esenciální pro dosažení dobrých výsledků. Na ní se zaměřím nyní po dokončení testů 32bit genů, které vypadají dobře, funkce funguje a nalezené parametry odpovídají ostatním nastavením s nižší délkou genu (i ostatním metodám).
V rámci testu se také ukázalo, že pro orientační výsledky stačí používat malou populaci, nicméně pro nalezení nejvyšších R se vyplatí si počkat a používat i populace okolo 5000 jedinců. V nich je výsledek s dobrým R mnohdy už v první generaci. Inu to je pro dnešek vše :-).

13.5.2015 – OriTas 2016 verze 3.8.1.15 v sekci download

Tentokráte jediná oprava a to chybný export finálního peaku v sekci simulace ve specifickém (zato poměrně častém) případě.

11.5.2015 – OriTas 2016 verze: aktuální podíl jednotlivých verzí

Zastoupeny jsou verze 3.5.1.12 (5%), 3.6.1.12 (20%), 3.7.1.12 (5%), 3.7.1.13 (14%), 3.8.1.13 (37%) a 3.8.1.14 (11%) – za období 28.4.2015 – 11.5.2015. Stále je velké procento starších verzí, doporučuji aktualizovat. Všechny současné verze mají platnou licenci do konce tohoto roku (+ nějaký den rezervy k tomu). Verze 2.x (OriTas 2014) statistiky nemá, její licence však končí také 31.12.2015 a pokud nebude potřeba/poptávka, nebude vydáda prodloužená licence.

11.5.2015 – OriTas 2016 build 77

Je dostupný v sekci download. Z novinek: opravy UI v sekci Simulace, opravené popisky v případě volby peaku Gauss, přidáno info o parametrech a nastavení peaku Gauss, nové info na úvodní obrazovce + kontrola verze (aktuální a nejnovější).

30.4.2015 – OriTas 2016: finále

Oritas se v poslední době díky častějšímu používání docela zanetelně posunul, stabilita programu už je použitelná i pro dlouhodobější práci a jednotlivé metody pracují jak mají – to znamená, že se blíží konec základního vývoje. Jak bylo – a už je to nějaký čas – slíbeno, OriTas ve verzi 2016 dostane určitě základní podporu po dobu roku 2016, kdy bych rád odladil další nedostatky a nalezené chyby. Určitě už se ale nebudete setkávat s vydáváním verzí dvakrát týdně (jako nyní).
Starší verze budou postupně uzavřeny, původní OriTas 1.x (rok 2010) je už nyní nedostupný a prakticky ani nejde spustit, předchozí verze (2014) má aktuální datum konce licence 31.12.2015 a ani u ní už nepředpokládám další prodloužení. Tímto tedy doporučuji co nejrychlejší přechod na verzi 2016. Ostatně, pokud se podíváte na seznam opravených chyb, tak většina z nich nesouvisí jen s verzí 2016, ale pochází z verze 2014, kde ale nikdy nebyla opravena (a nebude). Časem bude také umožněno vypnutí hlášení chyb online, aktuálně tuto funkci využívám i pro sledování využití OriTasu (myšleno frekvence spouštění). Časem se mi ale asi logy zaplní úložiště a také už to nebude potřeba.
Po konci roku 2016 dojde určitě k vydání verze OriTas 2016 na nějaké delší/neomezené časové období, pokud se něco nezmění, tak už ale s největší pravděpodobností nebude docházet k opravám/tak častým opravám chyb. Mám i nějakou představu, že by mohla vzniknout verze 4.x, včetně velkého rozšíření funkcí, ale nějak nemám představu, kdo by ji napsal :-). To už asi přenechám někomu dalšímu.

30.4.2015 – OriTas 2016 build 76 (verze 3.8.1.13)

Je v sekci download. Z novinek: opravy izo simulací, nastavení parametrů, opravy UI, přepočet minut na vteřiny při načítání data a další změny.

28.4.2015 – OriTas 2016 build 75

Je k dispozici v sekci download (verze 3.7.1.13). Novinky: nový graf v sekci simulace, minimální velikost okna 1000×600 pixelů, a další drobné úpravy + změny uvedené v preview.

15.4.2015 – Co dál

Vzhledem k aktuálnímu stavu nadešel čas přemýšlet, co dál ještě do OriTasu dodělat. Určitě můžete přispět nějakou myšlenkou/názorem i vy – tak případně pište na mail :-).

13.4.2015 – Kalorimetrický seminář 2015

Brzo bude v sekci Prezentace nová položka, chystám se letos na KalSem a prezentace bude v příslušné sekci pravděpodobně ještě před termínek konference (konec května).

10.4.2015 – OriTas 2016, build 75 preview 1

Je nyní dostupný v sekci download. Z opravených chyb proti verzi 74: tlačítko Simulation vede na špatnou sekci, pomalý ruční Refresh u CKA – především v části JMA, možnost přepnout zobrazení okna do klasického s měnitelnou velikostí – v nové sekci nastavení aplikace, kam se přesunulo i nastavení Debug mode, zvětšeno okno Console a nějaké ty drobnosti jako vždy. Toť vše, verze 3.7.1.12 je venku.
Nejspíš se i docela brzo objeví další preview, 3.7.1.13, i přesto doporučuji provést update, především pokud ručně provádíte update grafů CKA, v buildu 74 může trvat i několik minut!
Nějakým zázrakem se také zkrátil seznam neopravených chyb, tak se můžete zapojit do jeho rozšíření :-).

8.4.2015 – OriTas 2016, build 74

Je nyní dostupný v sekci download. Z opravených chyb a novinek proti verzi 73: doplněny funkce DataEditoru, snížen počet MsgBoxů při načítaní dat, zjednodušeno nastavení protokolu, funkce Použij parametry v sekci simulace, online bug report system (zatím test), hodnoty z(a) a y(a) v protokolu, doplnění grafů do protokolu, protokolo SFA, průběh aktualizace grafů se vypisuje na tlačítka (CKA). Dále opraveny následující chyby: načítání souborů s oddělovačem sloupců SPACE, chyba při ukládání navážky do projektu, chybné rozlišení grafů při spuštění programu, pád programu při tvorbě protokolu, chyba výpočtu prvního/posledního bodu při simulaci, chyba zobrazení přímky pro Linear baseline v DataEditoru, chyba – nemožnost simulovat křivky bez načteného projektu a další drobné chybky a vylepšení… Stahujte v sekci Download.

2.4.2015 – Faktury

Faktury prošly trochou úprav, aktualizoval jsem jejich stránku o pár novinek. Největší je automatický překlad čísel na text, dále zprovoznění tisk vícestránkových faktur, úprava UI, větší přehlednost faktury atp…

27.3.2015 – Návštěvnost stránek Q1/2015 (1.1.-26.3.)

Celkem zde bylo 652 návštěv, zobrazeno 1287 stránek – většina návštěv je krátká, odpovídá kontrole novinek, případně stažení nové verze.

27.3.2015 – Build 74 (3.6.1.12) preview 1

Je v sekci download ke stažení, změny jsou následující: doplnění funkcí DataEditoru, NoiseFilter, sníženo množství MsgBoxů při načítání dat, do protokolu se nyní vkládají všechny grafy (ale chybí ještě některé textové části), bylo zjednodušeno nastavení protokolu, byla opravena chyba při načítání dat s oddělovačem sloupců MEZERA, byla opravena chyba při ukládání projektu (vyplněna navážka s desetinou čárkou) – nyní je možné používat oba znaky, byly doplněny maxima funkcí z(a) a y(a) do protokolu, byla přidána funkce použití parametrů z CKA/GA v části simulace – není tedy nutné údaje přepisovat ručně + několik menších oprav/změn. Stahujte v sekci Download. Dále jsem zaktualizoval sekci historie změn OriTas.

19.3.2015 – Další sestavení

Blíží se další sestavení, od minulé verze jsme přidal všechny chybějící funkce do DataEditoru, opravil pár nalezených chybek a doplnil i nějakou tu novinku. Včera jsem odeslal první meziverzi na testy :-). Pokud by se náhodou chtěl někdo přidat k odběru meziverzí (zhruba 2x za měsíc, někdy i vícekrát), tak stačí napsat na email.

9.3.2015 – Kapitola

Nová kapitola v sekci seminární práce. Přidána polovina kapitoly 6 – Kinetika krystalizace. Pro druhou polovinu jsem přidal vzhledem k rozsahu samostatnou druhou část.

3.3.2015 – Kapitola

Nová kapitola v sekci Kinetická analýza termoanalytických dat -> Shape factor/index (SKA), respektive Shape index kinetická analýza.

25.2.2015 – Rozšíření kapitoly

Rozšířena kapitola s obecnými informacemi o OriTasu 2016 (Články -> Kinetická analýza -> Kapitola 4b). Když už jsme u OriTasu, blíží se mi konec pobytu na Pardubické Univerzitě, ke které se existence OriTasu tak trochu váže. Mělo by v následujícím období dojít k zoficiálnění vztahu UPCE a mě, pro vás jako uživatele se nic nemění. Dohodli jsme se, že OriTas a rozhodování o něm zůstane pouze na mé straně a tímto tedy OriTas bude existovat ve zdarma dostupné verzi i nadále. Uvidíme, jak to dopadne s dalším vývojem – v červenci by mohl být hotový základní vývoj a dále bych se projektu trochu více okrajově věnoval ještě minimálně 1 rok. I přes současné licence omezené na 1 rok bude na konci vydána delší/neomezená licence nebo budu pravidelně vydávat licence na každý rok dle současných zvyklostí.

23.2.2015 – Nová kapitola

Přidána kapitola seminární práce (9).

23.2.2015 – Build 73

Tak nakonec tu máme Build73 dříve – na seznam neustále naskakovala další práce a opravy chyb. Tedy OriTas 2016 build 73 v sekci download.

16.2.2015 – Novinky

Posledních 14 dní se spíše testuje a sepisuje se seznam věcí, které je potřeba opravit, další seznam věcí, které je potřeba dodělat a třetí seznam věcí, které by se mohli hodit. Nejsem si jistý, že se dostanu i na zpracování třetího seznamu :-)…

5.2.2015 – Návštěvnost

Vzhledem k tomu, že má tento web větší obsah až od konce minulého roku a ještě navíc poměrně malou cílovou skupinu, není návštěvnost za celý loňský rok zrovna velká. I přesto bych ale rád zveřejnil statistiky. Navíc poslední měsíce jsou výrazně lepší. I proto se budu snažit rozšiřovat obsah nejen o již oznámené kapitoly, ale i o celá nová témata.
Tak tedy – období 1.1.2014-31.12.2014 – celkem 330 návštěv, 1186 zobrazených stránek. Zároveň však skoro 20% návštěv v posledním měsíci celého období.

2.2.2015 – Nová verze

Nová verze OriTasu 2016 – náhled na nové funkce dostupné s buildem 73, především Shape index a navíc oprava množství chyb, plná verze buildu 73 bude následovat po opravě dalších chyb. Stahujte v sekci Moje projekty -> Download.

2.2.2015 – OriTas 2016

Přidány informace o OriTasu 2016, sekce Články na webu -> Kinetická analýza termoanalytických data -> Kapitola 4b, včetně screenshotů z aktuální verze.

28.1.2015 – Historie verzí OriTasu

Historie verzí OriTasu (1.x-3.x) + změny mezi verzemi (jen pro verzi 2016, 3.x).

15.1.2015 – Seminární práce

Přidána kapitola TMA, DMA.

14.1.2015 – Faktury

Aktualizace projektu Faktury, testování začalo.

6.1.2015 – Nový projekt

První ukázka nové tvorby (především pro vlastní potřeby) – Faktury. Program pro zpracování objednávek z OXID eshop.

6.1.2015 – Simulace krystalů

Nová verze simulace krystalů (neveřejná, 10c), blíží se také slíbená verze build 73 OriTasu 2016

Přesunout se na začátek